1.З якого віку можна виправляти неправильний прикус зубів дитині?
Насправді привести дитину до дитячого ортодонта можна в проміжку між 3-ма та 5-ю роками (або навіть раніше, якщо це рекомендує дитячий стоматолог). У цей період легко помітити аномалії щелепно-лицевого апарату та почати їх коригувати. Чим раніше розпочнеться ортодонтичне лікування, тим швидше буде досягнутий результат.
2. Анестезія (знеболювання) у стоматології при вагітності / для вагітних («Ультракаїн»?) Так / ні? За та проти? На яких умовах?
При стоматологічному лікуванні вагітних за показаннями та після детального збору анамнезу, стоматолог може прийняти рішення про проведення місцевої анестезії.
В Україні для місцевого знеболення у більшості випадків використовують анестетики артикоїнового ряду, до яких відноситься й «Ультракаїн». Тому, ТАК, «Ультракаїн» може бути використаний у стоматології для проведення місцевої анестезії вагітним. При цьому, важливо правильно розрахувати дозу анестетика (її розраховує лікар-стоматолог виходячи з ваги вагітної та обсягу робіт).
3.Який вид протезування зубів краще?
Сьогодні існують різні види протезування зубів: зйомне (повністю зйомні протези та частково) та незйомне (коронки, мости, вініри, накладки). Однак, найкращим видом буде вважатися той, який ідеально підходить саме Вам, в тому числі і за вартістю. Проте, будь-яке протезування зубів апріорі не може бути дешевим!
Слід пам’ятати, що хоча імплантація й забезпечує максимальний комфорт, але не є єдиним можливим рішенням. Тільки Ваш лікар-протезист зможе оцінити конкретно вашу ситуацію і порекомендувати адекватні варіанти вирішення стоматологічної проблеми.
4.Що таке мостовидний протез та в чому його переваги та недоліки?
Мостовидний протез – це незнімна конструкція, яка фіксується на 2-х чи більше зубах за допомогою: А) коронок (зуб спилюється по периметру на товщину коронки 1-2 мм, зверху надягається ковпачок, що відповідає зубу за формою та кольором); Б) адгезивно (вкладка, напівкоронка: зуб спилюється частково, або робиться ямка як під пломбу: перевага – зберігається більше власної емалі). Може бути встановлений на металевій основі, для виготовлення якої використовується спеціальний сплав виробництва Німеччини, або на безметалевій – на основі оксиду цирконію. Перевагою останньої є біосумісність.Переваги мостовидного протезу: ціна (коштує дешевше імплантів).Недоліки мостовидного протезу: в процесі підготовки для встановлення мостовидного протезу пошкоджуються власні зуби. Виготовляється лише у випадку неможливості проведення імплантації або відмови від неї!
5.Скільки повинно бути молочних зубів у дитини?
Скільки молочних зубів має бути в той чи інший період – сказати дуже складно, адже прорізування молочних (змінних) зубів відбувається у багатьох дітей досить індивідуально, «не за планом». Сильно хвилюватись з цього приводу, як правило, не варто (зрозуміло, завжди краще проконсультуватися з фахівцем). До 2,5-3 років життя у дитини має закінчитися прорізування молочних зубів. А всього їх має бути 20.
6.Які методи лікування захворювань пародонту?
Одним з головних принципів лікування захворювань пародонту є індивідуальний підхід до вибору і планування проведення лікування.
Комплексне лікування передбачає обов’язкове надання всіх необхідних видів допомоги:
По-перше: усунути саме причину захворювання;
По-друге, зняти запалення;
По-третє: виявити загальні захворювання організму;
А також, зменшити або усунути функціональне перевантаження тканин пародонта.
І останнє – хірургічне втручання – в тих випадках, коли виникає необхідність видалення хронічного вогнища інфекції, а також в разі відновлювальних і пластичних операцій тканин пародонта і слизової оболонки порожнини рота.
При цьому важливо правильно визначити послідовність і необхідність всіх етапів лікування, скласти прогноз для кожного зуба. Для досягнення успіху важливо детально ознайомити хворого з можливими варіантами лікування.
При повному взаєморозумінні «лікар – хворий» і застосування повного комплексу лікувальних заходів ми досягнемо стійкого позитивного результату !!!
7. Як правильно підібрати зубну щітку? Якою вона повинна бути?
Сама раціональна зубна щітка для дорослих має головку -довжиною 25-30 мм
– ширину 10-12 мм.
– висота щетини не повинна перевищувати 10-12 мм.
Ряди щетини повинні розміщуватись рідко на відстані 2-2,5 мм один від одного та не більше чим три в ряду.
Термін користування однієї зубної щітки не повинен перевищувати 2-3 місяці.
8.Через який час після видалення зуба можна ставити імплантант?
Відповісти на це питання конкретно зможе лікар-імплантолог, після аналізу КТ тої ділянки щелепи, де планується імплантація.
Найчастіше, говорячи про імплантацію на верхній щелепі, називають термін 6 місяців, на нижній – 3-4 місяці, але потрібно пам’ятати, що кожен випадок індивідуальний.
9.Чи можливо ставити імплантанти при парадонтозі?
Парадонтоз не є протипоказанням до імплантації. Це є чинник ризику для імплантації, рівень якої залежить від стадії парадонтозу. Чим вища стадія парадонтозу, тим вище ризик для імплантації. У будь-якому випадку перед імплантацією потрібно усунути гострі та хронічні запальні процеси.
10. Чи можуть бути больові відчуття в інших ділянках від ураженого зуба?
Так дійсно таке можливо, що біль може проявлятися в іншій зоні щелепно-лицевої ділянки. Таке досить часто зустрічається у зв’язку з особливостями іннервації цієї зони.